O firme

Naša spoločnosť bola založená v roku 2000 s jasnou víziou vytvoriť kvalitný systém pre spánok a úsporu miesta bez vzhľadových kompromisov.

Ja sám som riešil problém nedostatku miesta vo svojom byte a vyskúšal som  rozkladaciu sedačku aj posteľ zavesenú pri strope. Zistil som, že obidve riešenia majú veľa nedostatkov - sedačka je nepohodlná, ťažko sa rozkladá a už po krátkej dobe používania sa prejavujú konštrukčné kompromisy, nehovoriac o stave našej chrbtice. Spánok pri strope a lezenie po rebríkoch neboli taktiež vôbec  pohodlné.

Nakoniec som pri návrhu sklopnej postele vychádzal z ideálneho lôžka, na ktorom nepoznáte, že sa jedná o sklopnú posteľ a skrine, ktorá se nedá rozoznať od skrine klasickej. Vytvorenie takéhoto systému však prinieslo veľké požiadavky na sklápací mechanizmus. Tento se podarilo po neľahkom vývoji a s nástupom nových technologií (laserová výroba dielcov, zvarovanie v  prípravkoch a 6 ložísk pre otáčanie a posuv) dostať do stavu spoľahlivosti a bezporuchovosti.

Korpus postele (skrine) je vyrábaný zo smrekového alebo bukového masívu, poprípade lamina. Pre povrchovú úpravu sa najlepšie osvedčili laky a moridlá rakúskej firmy ADLER.

Výsledkom je systém KLASIK, ktorý máme patentovaný a nevychádza zo žiadneho známeho riešenia a je teda jedinečným systémom. Súčastne sme výrobu rozšírili o doplnkový nábytok rovnakého vzhľadu, ktorý tak umožňuje vytvorenie celej nábytkovej zostavy, ktorá lepšie zapadne do celkového interiéru.

Ďalej vyrábame a dodávame známejšie riešenie, výklopné postele zo skrine - systém PRAKTIK. Tento bol oproti konkurenčným výrobkom vylepšený  tým, že lôžko je vyrobené zo smrekového masívu a nepôsobí teda dojmom núdzového riešenia ako u železných rámov s matracom.

Skriňa je vyrábaná z bežnej ponuky výrobcov lamina a naviac je osadená kvalitnými pántami, které umožňujú otvoriť dvere o 270 stupňov. Tu je taktiež možné vytvoriť zostavu s ďalším nábytkom.

Do naších postelí je možné zakomponovať  ľubovolnú typizovanú matrac či rošt, je však potrebné si uvedomiť, že u vyšších matracov dochádza k zmenšeniu priestoru pre uloženie lôžkovín.

V súčasnosti sme naplno rozbehli taktiež výrobu nábytku na mieru. Po rokoch skúseností Vám ponúkame výrobu kancelárskych zostáv, kuchynských liniek, detských izieb, či len jednotlivých kusov nábytku, ktorý presne vystihne Vaše potreby.

Montáž a dopravu zaisťujeme po celej ČR aj SR.

Pre našich zahraničných zákazníkov či partnerov zaisťujeme zasielanie postelí už od 1 kusa demontovaných v krabici, 0,7x0,7x2,1m cca 100kg. Táto služba je zaisťovaná prepravnými službami v podstate do celého sveta pri minimálných nákladoch (viď. služby).

Dúfam, že budete pri rozhodovaní priaznivo naklonený našej spoločnosti a zaradíte sa tak k ďalším spokojným užívateľom tohto ojedinelého druhu nábytku. 
© Clyde - webdesign, building websites & SEO
© Pravan - Sklápacie postele a sklopné postele